Novinky

Znovu, opět a snad stále:-)

Ahoj přátelé a kamarádi hasiči i nehasiči. Pokusíme se pro Vás obnovit naše stránky a zásobovat Vás aktuálními informacemi a fotografiemi. Budte zezačátku schovívaví a Vaše názory a připomínky klidně posílejte na email jedousov@seznam.cz

Celý článek

Máje 2010

Malý příběh pro rozveselení:

25. 4. 2010 se pár lidiček z Jedousova sešlo a vyrazilo na májku. Vybrali jsme nádherný ztepilý strom s moc pěknou špičkou, když jsme ji dovezli ke kulturnímu domu, tak jsme zjistili, že se špička při pádu orvala a tak kluci vyrazili pro novou špičku. Stará se odřízla a přidělala se nová. I věnec se podařil. Májak byla prostě nej za poslední dobu.

30. 4. 2010 se májka ozdobila krepákem, za řádné navigace se ručně postavila a pak už se mohlo s dětma vyrazit k ohni za rybníkem pálit čarodejnice. Lampiónový průvod dorazil brzo včele s hlavním lampiónem Petrem. Opekly se buřty, krkovice, popilo se pivko, vínko a děti nealko. Popělo se a postupně se odcházelo domů spát až na pár individuí. Protože byl připraven i stan pro přespání, mohlo se zůstat u rybníka až do rána :-).

1.5.2010 se dozvídáme, že ráno mezi půl 5 a půl 6 nám někdo shodil Máj. Bohužel dost špatným směrem. Nejspíš byli opilí a bylo jim fuk, kam spadne. Při pádu zničila Májka plot a tašky. Přestože byla Májka do 3m ovázána pletivem, někdo nelenil a vzal si u hospody lavičku, kterou použil na vyšplhání. Místo toho, aby lavičku vrátil na zpátek, raději ji zničil, rozšlapal, stejně jako ten plot. No nevím, ale tohle do sházení Máje vážně nepatří. Naši kluci však nelenovali a dojeli hned pro novou špičku. Máj nám opět stojí a vy máte možnost se mrknout na fotky ze stavění Májky 1. května 2010.

Celý článek